Jak mogę  przeprowadzić badania dla pracowników na obecność koronawirusa?

autor: Weronika Ulińska-Krycia, data: 4.05.2020 r.,

zdjęcie dostarczone przez uPacjenta.pl
źródło zdjęcia: uPacjenta.pl

Skąd pomysł na realizację badań pod kątem koronawirusa w firmach?

Misją uPacjenta jest popularyzacja badań profilaktycznych oraz troska o zdrowie Polek i Polaków. W tej wyjątkowej sytuacji, jaką jest epidemia, postanowiliśmy nie siedzieć bezczynnie, tylko działać i pomóc również właścicielom firm. Mamy świadomość, że obecnie wiele podmiotów biznesowych musiało zawiesić swoje działania lub zmienić procesy pracy, co negatywnie wpływa na ich rozwój oraz zyski. Zależy nam na tym, aby pomóc im wrócić do optymalnego trybu pracy w bezpieczny i kontrolowany sposób. Badania umożliwiają sprawdzenie stanu zdrowia pracowników i weryfikację wcześniej podjętych przez pracodawcę procedur bezpieczeństwa.

 

zdjęcie dostarczone przez uPacjenta.pl
źródło zdjęcia: uPacjenta.pl

Jak wyglądają takie badania?

Nasz specjalista, zajmujący się tylko i wyłącznie pobraniami w kierunku diagnozy choroby COVID-19, pojawia się w umówionym dniu i godzinie w siedzibie firmy i pobiera indywidualnie krew lub wymaz z dróg oddechowych od zgłoszonych do badań pracowników. Osoba pobierająca materiał wyposażona jest w kombinezon ochrony biologicznej, maseczkę FFP3, przyłbicę, jednorazowe rękawiczki, fartuch, ochraniacze na buty oraz płyn dezynfekcyjny, więc wszyscy pracownicy mogą czuć się w pełni bezpiecznie, podobnie jak nasz specjalista.

Czy wyniki pracownicy otrzymują na miejscu?

Jest to zależne od wykonywanych badań.  W tym momencie w ofercie mamy pięć badań. Trzy z nich to testy serologiczno-zapalne z wykorzystaniem metod jakościowych i półilościowych. Realizujemy również pobrania krwi z palca do testu kasetkowego, a także wymazy z dróg oddechowych do badania genetycznego metodą Real Time RT-PCR. To ostatnie jest rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia.

Jeśli pracodawca zdecydował się na realizację testu z pobraniem z krwi z palca, wynik będzie dostępny po chwili. Przy innego rodzaju badaniach na wynik trzeba poczekać nieco dłużej i wówczas specjalista wręcza każdemu pracownikowi indywidualny kod zamówienia, za pomocą którego może sprawdzić swoje wyniki online. Co ważne, każdy wynik pozytywny uPacjenta zgłasza do sanepidu, a jeśli wyniki są niepokojące, taką informację dostaje także pracodawca, by móc oddelegować pracownika na kwarantannę.

W jaki sposób pracodawca może zgłosić się do was, w celu realizacji badań w swojej firmie?

W tym celu stworzyliśmy dedykowaną stronę, na której pracodawca może zapoznać się z oferowanymi przez nas badaniami, a następnie wysłać zapytanie. Jeśli pracodawca nie jest pewny, na które badanie się zdecydować, może skontaktować się z nami przez specjalnie przygotowany do tego formularz. Podpowiemy, co w jego przypadku będzie najlepszym rozwiązaniem. Następnie w ramach zamówienia wspólnie ustalamy rodzaj badań, liczbę pracowników oraz dogodny termin. Dalszym etapem jest pojawienie się naszego specjalisty w siedzibie firmy.

Wszystkie niezbędne informacje wraz z formularzem kontaktowym znajdują się w prezentacji i na stronie https://upacjenta.pl/covid19/badania-dla-firm-koronawirus.

 

Jeśli chcielibyście zadać dodatkowe pytania ekspertom na temat badań na obecność koronawirusa – czekamy na Wasze pytania. Wyślijcie je na adres: karolina.skowronska@meetandgrow.pl, a my po otrzymaniu odpowiedzi opublikujemy ją pod tym artykułem i w naszych kanałach SM.
Na Wasze pytania odpowie Dominik Swadźba – CEO uPacjenta.pl

DOŁĄCZ DO UCZESTNIKÓW 3. EDYCJI FORUM ZDROWIE PRACOWNIKA

DARMOWA REJESTRACJA!

Jeśli chcesz posłuchać więcej na temat tego, jak pracodawcy mogą wspierać zdrowie pracowników w tych trudnych warunkach dołącz od wydarzenia.
Spotykamy się już 16.06.2020 on-line!