16:10 - 16:30

Zapraszamy do odwiedzenia stoisk Partnerów i Wystawców.

STREFA WELLNESS: Feel it!

Zapraszamy do strefy Feel it gdzie będą prezentowane rozwiązania z zakresu Corporate Wellness. Nasi specjaliści będą odpowiadać na Państwa pytania oraz podpowiedzą jakie rozwiązania możemy zaproponować, aby rozpocząć nowe lub wspomóc już istniejące programy prozdrowotne w Państwa firmach. Nasza strefa będzie podzielona na 4 części: Ergonomii i masażu, Żywienia, Aktywności fizycznej oraz Psychologii. W każdej z nich będziemy proponowali konkretne usługi związane z tematyką, jak również prezentowali kompleksowe długofalowe programy prozdrowotne. Takie programy składają się z wybranych elementów każdej ze stref i tworzą one pełną strategię prozdrowotną dla firm.

11:40 – 12:30 – Skomponuj sobie śniadanie z Feel it! Zapraszamy na ZDROWY poczęstunek.

14:10 – Aktywna przerwa dla pracownika biurowego –> wspólne ćwiczenia, jak w zdrowy sposób można odpocząć od siedzenia i zadbać o kręgosłup.

STREFA RELAKSU

Witamy na naszej strefie prawdziwego relaksu. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem niemieckiej firmy brainLight w Polsce. Od 27 lat dostarcza ona najwyższej jakości systemy do relaksacji umożliwiające odkrycie wewnętrznego poczucia dobrobytu i naturalnej równowagi. Usiądź wygodnie i zapoznaj się z naszymi produktami.

Zapraszamy na antresolę – poziom 1 schodami obok recepcji.

 

STOLIKI EKSPERCKIE:

Stolik nr 1: Feel it

Zapraszamy do spotkania ze specjalistami Feel it, którzy prowadzić będą dyskusje w 4 najważniejszych obszarach(ergonomia pracy, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, psychologia) związanych ze zdrowiem pracownika. Tematyka została dobrana tak, aby uczestnicy mogli poznać zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty wprowadzania prozdrowotnych działań w firmie.

10:30 – 11:30:  Wsparcie żywieniowe pracownika w życiu zawodowym i prywatnym- skuteczne sposoby edukacji i motywacji do zmiany nawyków żywieniowych oraz kontroli powstawania otyłości.

12:30 – 13:30: Aktywność fizyczna w miejscu pracy i poza nią- sposoby na motywowanie do podjęcia aktywności fizycznej poprzez budowanie świadomości pracowników.

13:30 – 14:00: Rola pracodawcy w przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu oraz przewlekłemu stresowi- sposoby na zmniejszenie napięcia w zespołach, działania wspomagające i regulujące stresogenne zachowania pracowników.

15:00 – 16:00:  Ergonomia pracy- Istotna rola fizjoterapeuty w kontekście bezpieczeństwa kręgosłupa pracowników biurowych oraz fizycznych.

16:00 – 16:45: Budowanie programów długofalowych jako strategii prozdrowotnej firmy- określanie i realizowanie celów, konsolidowanie działań, odpowiednia komunikacja oraz identyfikacja wizualna.

Stolik nr 2: Ideal Bistro
9:00 – 16:30

Zapraszamy do naszego stolika eksperckiego, gdzie podzielimy się z Państwem naszymi doświadczeniami dotyczącymi żywienia pracowników. Zaprezentujemy Państwu innowacyjne rozwiązanie żywienia w zakładach pracy, biurowcach i innych podmiotach, służące zaspokojeniu potrzeb pracownika, zachowaniu porządku i estetyki w miejscu pracy, ale także wzmocnieniu wizerunku pracodawcy na rynku pracy. Nasze autorskie rozwiązanie Ideal Bistro jest innowacyjną technologią, przyjazną pracodawcy i pracownikowi.
Rozmawiać będą z Państwem nasi ekpserci:
Dariusz Gilewski – Dyrektor Sprzedaży P2V Polska
Grażyna Karłowicz – Key Account Manager P2V Polska

Stolik 3 – Katarzyna Szymecka
9:00 – 16:30

Czy Ty lub Twoi pracownicy wykazują symptomy związane z przemęczeniem pracą? Jeżeli tak – zapraszam do mojego stolika eksperckiego. Osoby które odwiedza mój stolik ekspercki będą mogły poruszyć ze mną tematy związane z warsztatem, dynamiką kryzysu, zmianą w życiu, kryzysami rozwojowymi a także odczuwanym żalem po stracie.

Zostaw swoją wizytówkę lub kontakt do siebie, a otrzymasz materiał zawierający:

 • treści skierowane do Ciebie pozwalające odpowiedzieć na pytania: czy dotyczy mnie kryzys wypalenia i czy wierzę we własny sukces?
 • treści pozwalające zdiagnozować czy kryzys wypalenia dotyczy Twoich współpracowników?
 • podsumowanie prelekcji zatytułowanej „Wypalenie zawodowe – wróg efektywności nr 1. Zapobiegać a nie leczyć.”

Zapraszam Cię do wzięcia udziału w konsultacji.

Katarzyna Szymecka

Stolik 4 – Volkswagen Poznań Sp. z o.o.
9:00 – 16:30

Serdecznie zapraszamy do spotkania przy stoliku eksperckim z przedstawicielami Volkswagen Poznań Sp. z o.o., którzy będą prezentować rozwiązania z zakresu zarządzania zdrowiem pracowników oraz wprowadzania ergonomicznych rozwiązań. Nasi eksperci będą odpowiadać na Państwa pytania i dzielić się doświadczeniami z realizacji strategii zdrowotnej przedsiębiorstwa oraz wdrożonych programów prozdrowotnych.

Tematy poruszane przy stoliku eksperckim:
TEMAT 1: Ochrona zdrowia w Volkswagen Poznań
TEMAT 2: Zainspiruj się – inicjatywy dla zdrowia pracowników
TEMAT 3: Checkup – program profilaktyki zdrowotnej dla pracowników
TEMAT 4: Ergonomia miejsc pracy – praktyka przedsiębiorstwa produkcyjnego
TEMAT 5: Ergonomia przyszłości – innowacyjne rozwiązania z dziedziny ergonomii
Volkswagen Poznań Sp. z o.o reprezentować będą:

Milena Ocimek, Magdalena Mielcarek, Sylwia Jeżewska oraz Marta Frydryszak.
Zapraszamy do odwiedzenia naszego stolika oraz do obejrzenia naszej prezentacji „Ergonomiczniej = zdrowiej i łatwiej”.
Zespół Ochrony Zdrowia w Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Stolik 5 – Team Prevent
9:00 – 16:30

Zapraszamy uczestników Forum do stolika firmy Team Prevent. Tematy jakie będziemy poruszać to:

– Zarządzanie zdrowiem w firmach
– Aktywności prozdrowotne jako narzędzie motywacji i zaangażowania pracowników
– Pierwsza pomoc
– Promocja zdrowia w zakładzie pracy

Swoją wiedzą podzielą się:

Ekspert 1: Wioleta Kojzar
Ekspert 2: Anna Witkowska
Ekspert 3: Marzenna Skubiszyńska

KONKURSY

(Rozstrzygnięcie konkursów – 9 kwietnia 2018 godzina 16:10 – scena w Strefie wiedzy)

Firma Feel it zaprasza do strefy wellness lub do stolika eksperckiego gdzie można wziąć udział w konkursie wizytówkowym w którym do wygrania są:

 • Masaż dla 15 osób x2
 • Masaż dla 25 osób x1
 • Zajęcia „zdrowy kręgosłup” x2

Firma Dailyfruits zaprasza do swojego stoiska gdzie można wziąć udział w nietypowym konkursie w którym do wykonania jest małe zadanie: podnieś skrzynkę z owocami i oszacuj ile waży – dla osoby która będzie najbliżej dokładnej odpowiedzi czeka nagroda – multiblender!

Centrum Medyczne CMP zaprasza na swoje stoisko! Wymień wizytówkę na atrakcyjne zniżki dla Twoich pracowników w ramach Ogólnopolskiego Programu Opieki Medycznej „ Zdrowie dla firm” oraz zyskaj szansę wygrania voucheru dla Ciebie o wartości 500 zł na usługi medyczne do wykorzystania w dowolnym oddziale CMP. Zapraszamy po zdrowie!

Katarzyna Szymecka zaprasza do swojego stolika eksperckiego!

Zostaw swoją wizytówkę lub kontakt do siebie, a otrzymasz materiał zawierający:

 • treści skierowane do Ciebie pozwalające odpowiedzieć na pytania: czy dotyczy mnie kryzys wypalenia i czy wierzę we własny sukces?
 • treści pozwalające zdiagnozować czy kryzys wypalenia dotyczy Twoich współpracowników?
 • podsumowanie prelekcji zatytułowanej „Wypalenie zawodowe – wróg efektywności nr 1. Zapobiegać a nie leczyć.”

SANVITA – Zostaw wizytówkę na recepcji i weź udział w losowaniu badania analizy składu ciała w instytucie SANVITA

 

 

 

Informacja

 • 9 kwietnia 2018
 • 16:10 - 16:30
 • Foyer | Strefa wystawowa

Prelegenci